Szkolenia z pierwszej pomocy dla szkół, instytucji i firm

Kobieta bandażuje rękę mężczyźnie

W naszej firmie przeprowadzamy szkolenia „Pierwsza Pomoc” dla szkół i instytucji na terenie całego kraju. To doskonała okazja na nauczenie się bądź odświeżenie wiedzy z zakresu prawidłowego udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. W RMPlus organizujemy szkolenia przystosowane w szczególności do opiekunów dzieci, rodziców, pracowników przedszkoli, a także innych osób pracujących z dziećmi. Celem kursu jest zapoznanie uczestników z zasadami udzielania pierwszej pomocy dzieciom oraz niemowlętom.Na życzenie możemy również dostosować nasz program szkoleniowy do indywidualnych potrzeb oraz poziomu zaawansowania kursantów. Każdy organizowanych przez nas kursów pierwszej pomocy składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Ponadto dysponujemy specjalistycznym sprzętem szkoleniowym pozwalającym na przeprowadzenie ćwiczeń na fantomie i nie tylko.Organizujemy także profesjonalne kursy pierwszej pomocy oraz szereg szkoleń dla zawodowych ratowników medycznych. Każde z nich jest niezwykle istotne – utrzymuje bowiem prawidłowy poziom wiedzy niezbędny do ratowania zdrowia i życia siebie oraz bliskich. Zapraszamy do RMPlus!

Program szkolenia pierwszej pomocy dla szkół

W trakcie zajęć, w zależności od grupy docelowej omawiamy m.in.:

• aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy,
  • etapy udzielania pierwszej pomocy,
  • pozycję bezpieczną,
  • ocenę bezpieczeństwa,
  • ocenę poszkodowanego,
  • wezwanie pomocy,
  • wykonanie pełnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych,
  • wykonanie pełnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i niemowląt,
  • postępowanie przy urazach i stanach nagłych u dzieci i niemowląt,
  • identyfikację i poprawną reakcję na stany zagrażające życiu i zdrowiu dziecka,
  • zadławienia,
  • omdlenia,
  • zawał serca.

Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem kursu, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Czy warto odbyć szkolenie z pierwszej pomocy?

Oferujemy kompleksowe szkolenia z pierwszej pomocy dla szkół i instytucji, które mają na celu przygotowanie uczestników do udzielenia skutecznej pomocy w nagłych sytuacjach. Nasze kursy są dostosowane do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, aby zapewnić optymalne zrozumienie i przyswojenie niezbędnych umiejętności. Wiedza ta może uratować zdrowie i życie osób narażonych na nagłe pogorszenie się zdrowia wynikające z choroby, przebytego zawału, wypadku drogowego lub alergii. Możesz być w stanie zapewnić natychmiastową pomoc, zanim profesjonalna ekipa medyczna dotrze na miejsce.

Co więcej – przeszkolenie z pierwszej pomocy nie tylko pomaga w sytuacjach awaryjnych, ale również podnosi ogólny poziom bezpieczeństwa w Twoim otoczeniu. Wiedza na temat prawidłowego postępowania w przypadku urazów czy wypadków może pomóc uniknąć powikłań i minimalizować ryzyko dalszych obrażeń. Przekazanie tej wiedzy dzieciom pozwoli im nabrać pewności siebie i nauczyć się prawidłowego reagowania w często zaskakujących momentach życia.

Czego nauczę się na kursie pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych?

Podczas naszych szkoleń uczestnicy będą uczyć się podstawowych działań ratunkowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zaopatrywanie ran, stabilizacja kręgosłupa oraz udzielanie pomocy w przypadku utraty przytomności, udaru czy wypadku. Dodatkowo omawiamy również zasady organizacji działań w sytuacjach awaryjnych, aby uczestnicy mogli działać zgodnie z najnowszymi standardami i procedurami. Efektem tego jest uporządkowanie wiedzy pomagającej nie tylko zachować spokój w nagłych sytuacjach, ale także realnie pomóc poszkodowanym oraz osobom narażonym na uszczerbek na zdrowiu. Kurs pierwszej pomocy dla dzieci jest dostosowany do ich możliwości i umiejętności.

Nasi wykwalifikowani instruktorzy mają bogate doświadczenie w dziedzinie ratownictwa medycznego i są zaangażowani w przekazywanie praktycznej wiedzy w sposób interesujący i zrozumiały dla każdego z uczestników. Szkolenia obejmują zarówno teorię, jak i praktyczne ćwiczenia, aby uczestnicy mogli bezpiecznie opanować konkretne techniki i procedury. W naszej firmie organizujemy również kursy doszkalające dla ratowników medycznych i dyspozytorów.

Jesteśmy dla Was – nasza praca ma na celu zwiększenie świadomości i pewności siebie uczestników w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Chcemy, aby nasi absolwenci czuli się kompetentni i gotowi do tego, aby skutecznie reagować na różne sytuacje nagłe, zarówno w szkole, jak i w innych instytucjach na drodze, w parku czy nawet w domu. Pomyśl o szkoleniu dla siebie, swoich współpracowników oraz bliskich!

Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem kursu, serdecznie zapraszamy do kontaktu!