Kursy doskonalące dla ratowników medycznych

Czerwona apteczka

Organizujemy kursy doszkalające dla ratowników medycznych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz bazą dydaktyczną. W ramach udziału w kursie istnieje możliwość otrzymana 120 pkt edukacyjnych oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dołącz do naszych zadowolonych uczestników szkoleń doszkalających i rozwijaj swoje umiejętności jako ratownik medyczny. Zapewniamy wysoki poziom zajęć, aktualne informacje medyczne oraz możliwość wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami z branży. Zapraszamy do społeczności RMPlus!

Profesjonalne kursy doskonalące dla ratowników medycznych

W RMPlus specjalizujemy się w opracowywaniu, a następnie prowadzeniu profesjonalnych kursów doskonalących dla ratowników medycznych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę w obszarze ratownictwa medycznego. Każde zajęcia są opracowane przez doświadczonych ekspertów w dziedzinie medycyny i ratownictwa. Jednakże to nie wszystko! Oferujemy również szereg usług z zakresu ochrony zdrowia i życia, takich jak m.in. zabezpieczenie medyczne imprez masowych, w tym festiwali muzycznych i pikników firmowych. Prowadzimy także zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci, nauczycieli i ich opiekunów w przedszkolach oraz instytucjach szkolnych i firmach. Zapraszamy!

Przykładowe tematy kursów doszkalających

Proponowany przez naszą firmę seminaria i warsztaty zostały zatwierdzony przez konsultanta wojewódzkiego i są zgodny z aktualnymi wymogami i przepisami. Przykładową tematyką oferowanych kursów przez RMPlus jest m.in.:

• farmakoterapia w praktyce ratownika medycznego w ZRM,
  • błędy w wykonywaniu medycznych czynności ratunkowych w ZRM, sporządzanie dokumentacji medycznej, prawidłowe wypełnianie KCR i KZW,
  • system ratownictwa medycznego w Polsce i ścieżka rozwoju zawodu,
  • zaawansowane zabiegi ratujące życie i stany zagrożenia życia u osób dorosłych oraz dzieci,
  • hipotermia – procedury postępowania z pacjentem wychłodzonym w ZRM,
  • elektrokardiografia w stanach nagłych w ZRM,
  • poród fizjologiczny, patologie podczas porodu nagłego, odbieranie porodu nagłego w ZRM,
  • praca zespołu ZRM w warunkach i z pacjentem zakażonym COVID-19 – środki ochrony osobistej.

Podczas naszych seminariów doszkalających dla ratowników medycznych masz okazję pogłębić swoją wiedzę na temat najnowszych technik ratowniczych, protokołów postępowania i zaawansowanych procedur medycznych. Skupiamy się na praktycznych umiejętnościach, takich jak zaawansowane techniki resuscytacji, postępowanie w przypadku urazów wielonarządowych, zarządzanie nagłymi sytuacjami medycznymi oraz komunikacja w trudnych sytuacjach. Pokażemy Ci jak radzić sobie ze stresem, w jaki sposób zapanować nad każdą sytuacją awaryjną oraz jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobom wokół.

Nasi wykwalifikowani instruktorzy zapewnią profesjonalne prowadzenie kursów i doskonalenie zawodowe ratowników – wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze narzędzia i symulacje, które odzwierciedlają rzeczywiste wydarzenia, takie jak wypadek komunikacyjny, zawał serca czy wystąpienie reakcji alergicznej u dzieci i dorosłych. Naszym celem jest zapewnienie ratownikom medycznym nie tylko teoretycznej wiedzy, ale także umiejętności praktycznego stosowania ich w różnych scenariuszach.