Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP

Opatrunek na ręce

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP to kompleksowe zajęcia przygotowujące uczestników do wykonywania zaawansowanych i skoordynowanych działań z zakresu Ratownictwa Medycznego. Nauka skupiona jest przede wszystkim na prawidłowym udzielaniu pierwszej pomocy w przypadkach nagłego zagrożenia życia. W trakcie szkoleń przedstawiamy i omawiamy sprzęt oraz zestawy medyczne, pokazujemy, jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci i dorosłych, tłumaczymy zasady defibrylacji i poruszamy szereg innych ważnych zagadnień, które przydadzą Ci się w codziennej pracy.

Ponadto uczymy kursantów jak zadbać zarówno o bezpieczeństwo własne, jak i poszkodowanych. Omawiamy również taktyki działań ratowniczych w zdarzeniach masowych i przygotowujemy do przeprowadzania ewakuacji osób ze strefy zagrożenia. Zapoznaj się z naszą ofertą – prowadzimy wiele kursów z zakresu doskonalenia zawodowego ratowników medycznych, a także warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych czy seminaria dla czynnych specjalistów. Serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy z RMPlus!

Kto może zapisać się na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP?

Kurs KPP jako jedyny regulowany jest prawem, mówi o nim Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 19 marca 2007 r w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Oferta skierowana jest do osób poczatkujących, jak i doświadczonych pracowników straży pożarnej, WORP itp. W naszej firmie zajęcia przeprowadzane są przez doświadczoną kadrę szkoleniową. Kurs KPP trwa 66 godzin i dzieli się na część teoretyczną (25h), a także praktyczną (41h). Podczas zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę związaną z udzielaniem pierwszej pomocy – poinstruujemy Cię w ocenie stanu poszkodowanego, udzielaniu właściwych pierwszych środków ratunkowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), zaopatrywanie ran, stabilizacja urazów oraz obsługa defibrylatora AED. Szkolenie każdorazowo zakończone jest egzaminem.

Kursy pierwszej pomocy KPP są dostępne dla osób w różnym wieku i z różnymi poziomami doświadczenia – Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenie o zdobyciu tytułu ratownika, który potwierdza ich umiejętności i uprawnia ich do udzielania pomocy w sytuacjach awaryjnych. Myślisz o zmianie zawodu lub udoskonaleniu aktualnej wiedzy? U nas zapiszesz się na kurs doskonalący dyspozytora medycznego dla początkujących, a także na seminaria dla ratowników medycznych z m.in. farmakoterapii, stanów zagrożenia u dzieci i dorosłych, porodów w ZRM i wiele innych.

Co ile należy odnawiać kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Oferowany kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy należy odnawiać do 3 lata – z zachowaniem ostatnich 3 miesięcy ważności zaświadczenia. Dlaczego? Wytyczne wykazane dla ratowników ulegają ciągłym zmianom, istotne jest więc, aby systematycznie udoskonalać swoją wiedzę. Niektóre czynności, związane np. z rzadziej wykonywanymi pracami mogą także nie zostać prawidłowo utrwalone, co jest częste szczególnie dla młodych stażem ratowników. Kurs ten pozwala usystematyzować wiedzę i należycie ją odświeżyć.

Zachęcamy do regularnego śledzenia naszej strony – znajdziesz na niej informacje o aktualnych przepisach i wytycznych organizacji ratowniczych, które mogą się okazać dla Ciebie niezwykle istotne. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się z naszym zespołem, aby uzyskać aktualne i precyzyjne informacje dotyczące odnawiania kursów i mówiące o innych równie ważnych wiadomościach z zakresu Ratownictwa Medycznego i funkcjonowania całej branży.

Ważne! Przeprowadzamy kursy pierwszej pomocy w całym kraju!

Sprawdź, dlaczego warto nam zaufać

W RMPlus specjalizujemy się w prowadzeniu kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy, które są niezwykle istotne dla osób pragnących zdobyć niezbędne umiejętności ratowania życia w nagłych sytuacjach. Nasze zajęcia są oparte na najnowszych wytycznych medycznych, a do tego prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów z doświadczeniem praktycznym. Ponadto podczas intensywnych szkoleń uczestnicy zdobywają kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności do udzielenia pierwszej pomocy. Nasi instruktorzy przekazują uczestnikom nie tylko niezbędne techniki, takie jak RKO, zaopatrywanie ran czy stabilizacja urazów, ale także uczą skutecznego zarządzania stresem i komunikacji w sytuacjach kryzysowych.